با توجه ‌به عرضه‌ی رایانه‌های مک مبتنی بر پردازنده‌ی M1، بررسی‌ مک مینی از لاجیک برد کوچک‌تر آن نسبت به نسل گذشته حکایت دارد.

در هفته‌ای که گذشت، اپل طی رویدادی موسوم به One More Thing که بر معرفی پردازنده‌ی اختصاصی اپل  (M1) تمرکز داشت، از سه رایانه‌ی مک با قلب تپنده‌ی M1 رونمایی کرد و از  روز گذشته، سه رایانه‌ی مک مینی، مک‌بوک پرو و مک‌بوک ایر ۱۳ اینچی را  دراختیار خریداران قرار داده است. مک مینی و مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی برخلاف  مک‌بوک ایر از یک فن برای خنک‌سازی اجزای داخلی استفاده می‌کنند که باعث  پایدار بودن محصول در کارهای سنگین می‌شد. حال با توجه ‌به عرضه‌ی این سه  محصول، برخی از منابع و یوتیوبرها به سراغ کالبدشکافی اجزای داخلی مک مینی  رفته‌اند تا دیدی کلی و جامع از قطعات داخلی آن به کاربران منتقل کنند.

ویدئوی  منتشرشده‌ در کانال Brandon Geekabit، تأثیر پردازنده‌ی M1 بر اندازه‌ی  برد منطقی اپل (لاجیک برد) را نشان می‌دهد. سیستم-روی-تراشه‌ی M1 و تمامی  اجزای آن، نسبت به پردازنده‌های اینتل فضای کمتری اشغال می‌کند و باعث کاهش  اندازه‌ی لاجیک برد شده است. جداسازی و دسترسی به قطعات مک مینی مجهز به  پردازنده‌ی M1 تقریبا مانند گذشته و مک مینی‌های مبتنی بر اینتل است؛ اما تفاوت عمده این است که لاجیک برد M1 فضای بسیار کمتری اشغال می‌کند و با توجه ‌به اینکه مک مینی بر همان شاسی  نسل قبل اینتل سوار شده است، این اختلاف اندازه خود را بیش از هر زمان  دیگری نشان می‌دهد.