یکی دیگر از قطعات کامپیوتر، پاور کامپیوتر می‌باشد که می‌توان گفت با  توجه به نوع اتصالات، صفحه‌هایی از این موارد را می‌توانیم در بازار تهیه  کنیم. پاورها را می‌توان به انواع غیر ماژولار، ماژولار و نیمه ماژولار  تقسیم کرد که در ادامه در مورد هر کدام از این دسته بندی‌ها توضیحاتی را  ارائه می‌دهیم.

پاورهای غیر ماژولار

این نوع از پاور‌ها در واقع به عنوان یکی از اولین پاور‌هایی می‌توان در  نظر گرفت که با استفاده از آن‌ها می‌توانستند منبع تغذیه‌ای را برای  کامپیوتر‌های خود در نظر بگیرند.
یکی از مواردی که می‌تواند در قیمت وسیله‌های الکترونیکی اثرگذار باشد، این  مورد است که قطعات این وسیله‌ها به چه صورتی هستند، در این مورد می‌توان  گفت که این قطعات در انواع متفاوتی وجود دارند که هر کدام از این‌ها نیز  دارای خواص متفاوتی هستند که در مورد پاورها می‌توان گفت که این نوع از  وسیله‌ها برای انواع متفاوتی از سیستم‌ها وجود دارند و همانطور که گفته شد  این پاورها را می‌توان با استفاده از نحوه اتصال آن‌ها دسته بندی کرد که با  استفاده از این مورد به سه دسته تقسیم می‌شوند که در این مورد می‌توان گفت  پاورهایی که دارای ویژگی جداشدنی هستند، قیمت بالاتری دارند زیرا پاورهای  جداشدنی را می‌توان ارتقا داد و پیشرفته‌تر کرد.

این نوع از پاور‌ها کابل‌هایی دارند که همگی این کابل‌ها به بخش‌های  داخلی پاور متصل شده‌اند و غیر قابل جدا کردن هستند. این نوع از پاور‌ها به  دلیل ساختار ساده‌ای که دارند می‌تواند به عنوان یکی از ارزان‌ترین  پاور‌ها شناسایی شود.

یکی دیگر از قابلیت‌های پاور‌های غیر ماژولار در این است که با استفاده  از آن‌ها این امکان وجود دارد که بتوانند تعدادی از کابل‌های بدون استفاده  در آن‌ها را از بین ببرند. کاری که می‌توان با استفاده از  پاورهای غیر  ماژولار انجام داد به این صورت است که برای مصارف و هدف‌های خاصی مورد  استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از پاورهای ماژولار این امکان را به ما می‌دهد که حجم سیستم خود  را کمتر کرده و آن را مرتب‌تر کنیم که در این صورت برای کار با این سیستم  می‌توان راحت‌تر عمل کرد.

پاورهای غیر ماژولار

پاورهای ماژولار

پاورهای ماژولار دقیقا عکس پاورهای غیر ماژولار هستند و با استفاده از  آن‌ها می‌توان انواع سیم‌ها را روی آن قطع و وصل کرد تا به خواسته و نیاز  خود در این زمینه برسیم.
در این نوع از پاورها می‌توان به این صورت عمل کرد که با استفاده از آن،  انواع سیم‌هایی که می‌خواهیم استفاده کنیم را در سیستم قرار دهیم و  سیم‌هایی که نمی‌خواهیم را جدا نماییم و در صورتی که کار ما تمام شده باشد  می‌توان دوباره سیم‌ها و کابل‌های مورد نیاز خود را روی سیستم قرار داد و  اصولا نیز این کار به راحتی انجام می‌شود.

استفاده از برنامه‌های به خصوصی که در این مورد وجود دارد می‌تواند این  امکان را به ما بدهد که با استفاده از امکاناتی که این نوع پاورها در  اختیار ما قرار می‌دهند بتوانیم نیاز‌های خود را در این زمینه برطرف  نماییم.

این مورد، امکانات خاصی را در اختیار ما قرار می‌دهد تا بتوانیم و  اتصالات ویژه برای جدا کردن کابل‌های خروجی استفاده کنیم در این صورت  می‌توان کابل‌های مورد استفاده را روی پاور قرار دارد و کابل‌هایی که از  آنها استفاده نمی‌شود را از آن جدا کرد. استفاده از پاورهای ماژولار  می‌تواند علاوه بر این که ظاهر زیبایی را به کامپیوترها بدهد، امکانات  دیگری از جمله خلوت شدن اطراف پاور و سیستم را نیز در اختیار ما قرار دهد.

خلوت شدن اطراف این نوع از پاور‌ها می‌تواند جریان هوا را در این  سیستم‌ها بیشتر کند به این صورت که جریان هوا را به واسطه خلوت شدن بیشتر و  بهتر به اجزای داخلی کیس برساند و با استفاده از این موارد می‌توان اجزای  داخلی در کیس را نیز سالم‌تر نگهداری کرد و مدت زمان بیشتری نیز از آن  استفاده شود.
در حالی که در نمونه‌های غیر ماژولار به واسطه‌های کاملا به مصرفی که باید  روی سیستم باقی بماند جریان هوا می‌شود با توجه به اینکه کابل‌های جدا  شونده روی پاورهای ماژولار وجود دارند که کارهای زیادی را می‌توان بر روی  آنها به راحتی انجام داد اما به دلیل ساختار پیچیده‌ای که دارد قیمت  بالاتری نسبت به نمونه‌های دیگر دارد.

پاورهای ماژولار

پاورهای نیمه ماژولار

نوع سوم از پاور‌ها برای این نوع از وسیله‌های الکترونیکی وجود دارد،  پاورهای نیمه ماژولار نام دارند که از نام آن پیدا است که می‌توان هم  ویژگی‌های پاور‌های ماژولار را در آن‌ها مشاهده کرد و نیز ویژگی‌های  پاورهای غیر ماژولار را در آن‌ها پیدا کرد.

در این نوع از پاور‌ها، کابل‌هایی که استفاده زیادی دارند و احتمال  استفاده از آنها بیشتر است به صورت متصل پاور قرار دارد و غیر قابل جدا شدن  هستند در حالی که بقیه کابل‌ها را به صورت جدا شونده طراحی کرده‌اند که در  این صورت بهتر است که برای کارهای گرافیکی و کارهای تجاری از کاربران این  ماجرا استفاده کنیم.

استفاده از پاورهای ماژولار، می‌تواند امکان تبدیل شدن این وسیله‌ها را به لوازم استوک کامپیوتر را بیشتر نماید که در این صورت گفته می‌شود به راحتی می‌توان از نوع از  کابل‌ها و پاورها را به راحتی تعویض کرد و اجزای سالم‌تری را به جای آن  قرار داد.

در این نوع از پاورها تا ۲۴ پین کابل برق را می‌توان به آن متصل کرد که  معمولا علاوه بر آن کابل برق مورد نیاز برای اتصال تجهیزات جانبی نیز در آن  به صورت قرار دارد از کابل‌های اکسپرس نیز می‌توان در این وسیله‌ها  استفاده کرد و در واقع می‌توان گفت که این نوع از پاور‌ها ویژگی‌های مثبت  در پاورهای ماژولار و غیر ماژولار را دارد و معایب این دو نوع را ندارد

کانکتور۲۴ پین

یکی دیگر از اجزایی که در این وسیله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد  کانکتورها هستند که در این مورد می‌توان گفت انواع متفاوتی از این  کانکتورها وجود دارد که با استفاده از این موارد می‌توان، انواع کابل‌ها را  به پاورها متصل کرد.

در بین کانکتورهای متفاوتی که وجود دارد می‌توان گفت که برخی از این  کانکتورها برای پاورهای ماژولار و نیمه ماژولار مورد استفاده قرار می‌گیرد  که در واقع می‌توان گفت پاورهایی که خاصیت جدا شوندگی دارند را می‌توان با  استفاده از کانکتورهای متفاوتی ارتقا داد که در بین کانکتورهای متفاوتی که  وجود دارد، کانکتور ۲۴ پین استفاده بیشتری دارد.