صفحه کلید یکی از کاربردی‌ترین وسایل در تجهیزات کامپیوتری است. این  کیبورد‌ها استفاده‌های زیادی در داخل تبلت‌ها و سیستم‌های رایانه‌ای به  صورت خوبی عمل می‌کنند که این صفحه کلید‌ها برای کاربران حرفه‌ای و نیمه  حرفه‌ای طراحی شده است.
در بازار زمانی از کیبورد‌هایی سخن به میان آمد که بی سیم بودند و دارای  مزیت‌های زیادی برای افرادی که نمی‌خواستند در احاطه سیم‌های زیاد چه در  منزل و چه در محل کار قرار بگیرند.

کیبورد بی سیم چیست؟

از کیبوردهای بی سیم زمانی استفاده می‌کنند که بخواهید با یک فاصله  مشخصی این کار را انجام دهید با استفاده از این کیبورد‌های بی سیم کاربران  به را حتی خواهند توانست که با یک فاصله معینی تا سیستم خود بتوانند با این  صفحه کلید‌ها کار کنند.
کیبورد‌های بی سیم با یک منبع تغذیه استفاده می‌شوند به این نحو که باید  باتری آن‌ها شارژ شود بله این نوع از کیبورد‌های بی سیم با استفاده از  باتری کار خواهند کرد. پس باید همیشه میزان باتری را در نظر داشته باشید.
که باتری مورد نظرتان از دست نرود و تمام نشود. البته نگران نباشید که این  باتری‌ها بسیار کم مصرف هستند پس به این زودی‌ها باتری تمام نخواهند کرد.
در بازار نوعی از کیبورد‌ها وجود دارد که دارای تنوع فراوانی است که انتخاب  را برای کاربران مشکل خواهد کرد. ابتدا باید مشخص کنید که کیبورد را برای  چه منظور احتیاج خواهید داشت کار کرد خود را برای استفاده از کیبورد باید  مشخص کنید و بعد از آن به دنبال خرید این گونه از وسایل بروید.
به احتمال زیادی کیبوردی که برای تایپست‌ها مناسب است و کارآیی دارد به احتمال زیاد برای گیمر‌ها چندان مناسب نیست.
اگر از کیبورد خود فقط برای تایپ کردن می‌خواهید استفاده کنید می‌توانید به  سراغ کیبورد‌هایی بروید که ارزان قیمت هستند. اما اگر برای بازی به کیبورد  احتیاج دارید باید به سراغ کیبورد‌های حرفه‌ای بروید. به کیبورد‌هایی که  کلید‌های برجسته‌تری را دارند مناسب‌ترند زیرا عمل تایپ را به راحتی  می‌توان با این صفحه کلید‌ها انجام داد. پیشنهاد می‌کنیم برای خرید  مناسب‌ترین کیبورد از فروشگاه لوازم استوک کامپیوتر و لپ تاپ درباره‌ی انواع صفحه کلید و موس‌ها بیشتر بدانید.

کیبورد

نکاتی در رابطه با کیبورد

در بعضی از موارد امکان دارد که کیبورد صفحه تان خراب شود یا این که  دکمه‌های آن از بین بروند یا این که احساس کنید از رنگ کیبورد خود خسته  شده‌اید در چنین مواقعی می‌توانید از کیبورد‌های ژله‌ای استفاده کنید. این  کیبورد‌ها همان طور که از نام آن نیز پیدا است حالت تاشو خوبی را دارند با  این حال که به راحتی می‌توان آن را خم و راست کرد و آن را تا کرد با این  همه دارای دکمه‌های برجسته‌ای بر روی صفحه است که به راحتی می‌توانید آن را  لمس کنید.
برای تایپ کردن مناسب‌ترین گزینه‌ها هستند. این کیبورد‌های ژله‌ای در  رنگ‌ها و طرح‌های زیادی وجود دارند. این طرح‌ها و رنگ‌های متنوع باعث خواهد  شد که روحیه کاربران در حین کار کردن با این صفحه کلید‌ها بالا برود. یک  حالت شادی را فراهم کند اکثر کیبورد‌ها به شکل مشکی هستند و یا این که در  نهایت روشن باشند به رنگ سفید خواهند بود و یا باز هم بخواهیم به آن‌ها  تنوع بدهیم این است که از یک نواره‌هایی در داخل آن استفاده خواهد شد.
اما رنگ بندی خوب و مناسب این کیبورد‌های ژله‌ای می‌تواند کاربران را در  انتخاب این کیبورد‌ها راغب‌تر کند. نکته قابل توجه این است که این  کیبورد‌ها در برابر رطوبت مقاوم هستند و ضربه به آن‌ها صدمه‌ای وارد نخواهد  کرد.
این نوع از کیبوردها را نیز می‌توان شست یکی از خاصیت‌های خوبی است که این  کیبوردها به خود اختصاص داده‌اند. جنس کیبورد‌های ژله‌ای بسیار مقاوم هستند  و در برابر هر بار شستشو از بین نخواهد رفت. خاصی دیگری که این کیبورد‌های  ژله‌ای به خود اختصاص داده‌اند انعطاف خوب این کیبورد‌ها است. و این که به  راحتی می‌توان آن را با سطوح ناهموار تطبیق داد. پس به راحتی می‌توان  آن‌ها را تا کرد و جا زد.

کیبورداین  کیبورد‌ها بسیار سبک و قابل حمل هستند و به راحتی می‌توانید آن‌ها را جا  به جا کنید. در هر نقطه‌ای که بخواهید از آن‌ها استفاده کنید. البته  کیبورد‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توان از آن‌ها بهره برد.
مانند کیبورد‌های شیشه‌ای و کیبورد‌های لیزری است که این نوع از کیبورد‌ها  نیز کارآیی متفاوتی را برای کاربران بوجود خواهند آورد. حال که با انواع  کیبورد‌ها و کارآیی آن‌ها آشنایی پیدا کردید باید در انتخاب خود برای  کیبورد نهایت دقت را به عمل بیاورید تا در آینده و استفاده از کیبورد خود  دچار مشکل نشوید.
جالب است بدانید که کیبورد‌های ژله‌ای مانند دیگر کیبورد‌ها دارای معایب نیستند بلکه از مزیت‌های خوبی نیز بهره می‌برند.
حال که با انواع کیبورد‌ها آشنا شدید و از کارکرد آن‌ها را میدانید خوب  می‌دانید که به چه شکل آن را به کار ببرید؛ در هنگامی‌ که بخواهید بهترین  خرید را داشته باشید بهتر است که از برند‌هایی که گفته شد برای کار خود  استفاده کنید.
سعی کنید همیشه این را درنظر بگیرید حتی برای همه کالا‌هایی که قصد خرید آن  را دارید آن را مورد توجه خود قرار دهید که برای چه کاری به این وسیله یا  وسیله‌ها احتیاج خواهید داشت و بر طبق آن اقدام به خرید کنید.
این کیبورد‌ها کیبورد‌های ژله‌ای بسیار مناسب هستند حتی اگر بخواهید به شکل  استوک آن‌ها را نیز خریداری کنید باز هم به صرفه کاربران خواهد بود. آکبند  و نو آن نیز زیاد برای کاربران هزینه بر نخواهد بود. هر چند که اگر  بخواهید استوک آن را نیز تهیه کنید باز هم همان طور که گفتیم در هزینه‌ها  صرفه جویی خواهید کرد. برای آن که بخواهید استوک این وسیله را بخرید به  فروشگاه‌های معتبر سر بزنید و از هر جایی آن را خریداری نکنید زیرا  می‌خواهید از این وسیله در مدت زیادی استفاده کنید.