یکی از کارهایی که می‌توان گفت لپ تاپ از لوازم آن می‌باشد، برنامه  نویسی است که با استفاده از روش‌هایی می‌توان از این لوازم استفاده کرد،  یکی از راه‌هایی که برای استفاده از لوازم استوک کامپیوتر می‌تواند برای افراد مهم واقع شود، توجه به قیمت این ابزارها است که  امروزه قیمت بالایی پیدا کرده است و با استفاده از روش‌هایی می‌توان این  قیمت‌ها را برای خود کاهش داد، یکی از روش‌هایی که می‌توان با استفاده از  آن لپ تاپ‌هایی را خریداری کرد که کارایی خوبی را دارند اما قیمت آن‌ها  مناسب‌تر باشد، استفاده از لپ تاپ‌های استوک می‌باشد.
برای خرید لپ تاپ استوک برنامه نویسان مواردی مانند قدرت پردازنده، صفحه نمایش و قابلیت جا به جایی اهمیت زیادی دارد.

رم (RAM)

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند در خرید لپ تاپ استوک برنامه نویسانی  مهم و حیاتی باشد، رم است که برای برنامه نویسی هر چقدر که  رم بالا‌تر  باشد می‌تواند برای افرادی که می‌خواهند از این مورد استفاده نمایند مهم  باشد، زیرا یکی از کارهایی که برنامه نویسان به کرات انجام می‌دهند، اجرای  برنامه‌های مورد استفاده در برنامه نویسی است.
در این بین برخی از برنامه‌ها هستند که می‌توان گفت نیاز بیشتری به رم  دارند که از جمله این موارد می‌توان به Eclipse و android studio اشاره کرد  که در واقعیت می‌توان گفت از جمله برنامه‌های خوش اشتها برای رم می‌باشند.  در برنامه نویسی استفاده از رم را نمی‌توان به حدی مشخص محدود کرد، بلکه  در این مورد می‌توان گفت هر چقدر از رم‌های بالاتری استفاده نماییم، کار  برنامه نویسی برای ما راحت‌تر می‌شود که در این مورد می‌توان گفت که رم‌های  کمتر از ۴ گیگابایت نیز نمی‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد و ممکن است  برنامه نویسی را به تجربه‌ای تلخ تبدیل نماید.

لپ تاپ

نوع حافظه و ظرفیت آن

حافظه مربوط به کامپیوتر را می‌توان به این صورت مورد بررسی قرار داد که  با استفاده از مواردی مانند حافظه‌های SSD و HHD می‌توان کارهای خود را با  استفاده از لپ تاپ‌های استوک انجام داد، اما چیزی که در این جا مطرح  می‌باشد توجه به این مورد است برای برنامه نویسان کدام یک از موارد گفته  شده می‌تواند مناسب باشد که در جواب می‌توان گفت استفاده از لپ تاپ‌هایی که  هارد SSD دارند، بهتر از هاردها HHD می‌باشد و در صورتی که توانایی خرید  این نوع از هاردها را ندارید می‌توان گفت که بهتر است از پایین‌ترین ظرفیت  هارد SSD همراه با یک هارد اکسترنال استفاده نماییم.
در واقع می‌توان گفت که استفاده از لپ تاپ‌های استوک با رم‌های SSD و ظرفیت  ۲۵۶ می‌تواند نیاز ما را به این نوع از لپ تاپ‌ها برطرف نماید و در صورتی  که از ظرفیت‌های پایین‌تر می‌خواهیم استفاده نماییم، بهتر است که در کنار  این نوع از لپ تاپ‌ها از حافظه‌های کمکی نیز استفاده نماییم.

کیبورد

یکی از کارهایی که برنامه نویسان انجام می‌دهند کدنویسی است که نیاز به  تایپ دارد و تایپ نیز نیاز به کیبورد‌های مناسبی دارد که با استفاده از  آن‌ها می‌توان، این کار را انجام داد، در نتیجه می‌توان به این مورد اشاره  کرد که با استفاده از کیبوردهای مناسب می‌تواند سرعت تایپ در افراد بالاتر  رفته و کد نویسی را بهتر انجام داد.

در واقع برای برنامه نویسی، استفاده از کیبورد مناسب می‌تواند کار را  راحت‌تر نماید و برای اینکه به این مورد دست پیدا نماییم بهتر است که  به  فاکتورهای مناسب برای کیبورد توجه نماییم. یکی از کارهایی که در این مورد  می‌توان انجام داد این است که به این مورد توجه نماییم که کلید‌های کیبورد  نرم باشد و فاصله خوبی نیز از هم داشته باشند به صورتی که می‌توان گفت  استفاده از کیبورد‌هایی که فاصله کمی از هم دارند می‌تواند میزان خطا را در  تایپ افزایش دهد و کیبوردهایی که دارای فاصله زیادی از هم هستند نیز کار  را برای کاربران سخت می‌کنند.

برنامه نویسانی که می‌خواهند از لپ تاپ‌های استوک استفاده نمایند، بهتر  است که علاوه بر خرید لپ تاپ‌هایی که امکانات لازم را به آن‌ها می‌دهد به  این مورد توجه نمایند که علاوه بر استفاده از لپ تاپ‌های استوک، نیاز است  که برخی از مهارت‌ها را نیز فرا گرفت که یکی از این مهارت‌ها، تایپ ده  انگشتی می‌باشد.

لپ تاپ

باتری

استفاده از باتری ‌هایی که برق را به مدت ۶ ساعت در خود ذخیره می‌کنند  می‌تواند برای یک برنامه نویس مهم واقع شود، البته بهتر است به این مورد  نیز توجه نماییم که در صورت نزدیک بودن در کنار منبع برق، این مورد  می‌تواند کمتر مورد توجه قرار بگیرد.

گرافیک

یکی از مواردی که می‌توان در مورد آن گفت که وجودش برای کار برنامه  نویسی مهم نمی‌باشد، گرافیک است که در این مورد می‌توان گفت که استفاده از  یک گرافیک سرخود و صرف کردن هزینه کارت گرافیک قوی برای ارتقای رم و هارد  می‌تواند برای برنامه نویسان مهم باشد.
در واقع می‌توان گفت که استفاده از کارت گرافیک با توجه به کاری که برنامه  نویس انجام می‌دهد می‌تواند متفاوت باشد به عنوان مثال برای افرادی که از  این ویژگی برای بازی سازی استفاده می‌کنند می‌تواند مناسب واقع  شود و در  صورتی که برنامه نویس بخواهد به طراحی وب و سایر کارها بپردازد، نیاز به  گرافیک بالایی ندارد.
اگر در ابتدای راه برای برنامه نویسی قرار دارید می‌توان به این مورد اشاره  کرد که با استفاده از لپ تاپ‌های ساده‌تر نیز می‌توان این کار را انجام  داد و بهتر است که تنها برای برنامه نویسی شروع به کار کنید و در ادامه  می‌توانید لپ تاپ خود را ارتقا دهید.
برای خرید لپ تاپ‌های استوک بهتر است به این مورد توجه نمایید که استفاده  از کدام یک از این لپ تاپ‌ها برای کدام سطح برنامه نویسی مناسب‌تر است که  در ادامه توصیه می‌شود از لپ تاپ‌هایی استفاده شود که ساده هستند و هزینه  کمتری دارند.