یکی از پرکاربرد‌ترین سیستم‌ها که در عصر حاضر از آن‌ها بهره برده  می‌شود بعد از سیستم‌های خانگی که وارد بازار شدند می‌توان گفت که لپ  تاپ‌ها خواهند بود؛ زیرا با کمک لپ تاپ‌ها می‌توان به راحتی در هر جایی که  قرار دارید از سیستم بهره ببرید. سیستم‌های خانگی زمانی که وارد بازار  ایران شدند بسیار پر کاربرد بودند و بیشتر کاربران هزینه‌های زیادی را برای  این که این سیستم را خریداری کنند می‌پرداختند بنابراین این سیستم‌ها پر  هزینه‌ترین سیستم‌ها هستند. برای این که قصد خرید این سیستم‌ها را خواهید  داشت می‌توان گفت که باید لوازم جانبی دیگری را نیز برای این سیستم‌ها  خریداری کنید مانند میز و صندلی جز هزینه‌های اضافی برای خریداری این  سیستم‌ها است.
اما با ظهور لپ تاپ‌ها بازار سیستم‌های خانگی که این قدر پر رونق بود از تب  و تاب افتاد و تمامی‌ کاربران برای خرید لپ تاپ سر از پا نمی‌شناختند.  بنابراین به سرعت جای خود را در بازار پیدا کردند و به راحتی از لپ تاپ‌ها  در هر جایی استفاده شد.

اما برای بهره وری از لپ تاپ باید مواردی را رعایت کرد تا این که لپ تاپ  عمر خوبی داشته باشد و بتواند تا مدت‌ها به کاربران خود خدمات ارائه دهد.
با این حال برخی از کاربران به شکل درستی از سیستم‌های لپ تاپ خود استفاده  نخواهند کرد. بهتر است راه‌هایی را که می‌توان به بهترین شکل لپ تاپ را به  کار برد را باید بدانید. اگر می‌خواهید تا لپ تاپ‌تان بتواند به خوبی کار  کند و در مدت طولانی بتواند به کاربر خود خدمات ارائه دهد باید مواردی را  رعایت کنید.

ظهور قدرتمند لپ تاپ

یکی از عوامل آسیب رسان به لپ تاپ حیوانات خانگی  هستند، برخی از افراد از حیوانات خانگی در منزل نگهداری خواهند کرد  بنابراین امکان دارد که این حیوانات به سیستم آسیب برسانند شاید با خود فکر  کنید که حیوانات چگونه می‌توانند به سیستم آسیب وارد کنند.
با این که این حیوانات اهلی نیز هستند چطور خواهند توانست که به سیستم  ضربه‌ای را وارد کنند اما ما به شما خواهیم گفت که حیوانات خواهند توانست  این کار را انجام دهند. یکی از این حیوانات اهلی گربه‌ها هستند که  می‌توانند به سیستم آسیب برسانند.
گربه‌ها هنگامی‌‌ که در کنار سیستم قرار خواهند گرفت احتمال دارد خود را بر  روی صفحه کلید قرار دهد و ساعت‌ها بر روی آن بنشینند با این کار پرز و  مو‌های بدن گربه بر روی صفحه کلید لپ تاپ می‌ریزد و بنابراین می‌‌توان گفت  که این پرز‌ها می‌تواند وارد سیستم صفحه کلید لپ تاپ شوند.

بنابراین سعی کنید از حیوانات خانگی استفاده نکنید یا اگر آن‌ها در منزل  نگه داری می‌کنید بهتر است که آن‌ها را دور از سیستم خود قرار دهید تا  دسترسی به سیستم وجود نداشته باشد. یکی دیگر از مورد‌هایی را که می‌توان به  آن اشاره کرد حرکت دادن لپ تاپ خواهد بود. اگر لپ تاپ را به شدت حرکت  می‌دهید این خود باعث خواهد شد که قسمت‌های سخت افزاری بر روی سیستم خراب  شوند یا در معرض خراب شدن قرار بگیرند، با این حال بهتر است که سیستم را به  شدت جا به جا نکنید.

آسیب زدن به لپ تاپهنگامی‌  که لپ تاپ را به صورت کاربردی مورد بهره قرار داده خواهد شد آن را به  آرامی‌ جا به جا کنید تا این مشکلات برای جا به جایی برای سیستم بوجود  نیاید. یکی دیگر از مواردی که می‌توانید از بوجود آمدن آن جلوگیری کنید این  خواهد بود که سعی کنید در کار خود نظم را رعایت کنید.

کابل‌ها می‌توانند پیچ بخورند و بعد از مدتی به آنقدر در هم غوطه ور  شوند که نتوانید کابل‌ها را به درگاهی که به آن وصل هستند را تشخیص دهید  بنابراین مواظب باشید که به کابل‌ها ضربه‌ای وارد نشود تا به راحتی بتوانید  از آن‌ها استفاده کنید.
کابل‌ها حساس هستند و امکان دارد که مشکلاتی را برای کاربران بوجود بیاورد  پس سعی کنید از آن‌ها به خوبی استفاده کنید. سعی کنید کابل‌ها را طوری مرتب  کنید که به هم گره نخورند یا این که به راحتی کشیده نشوند.
لپ تاپ‌ها به گونه‌ای هستند که مدت زمان مشخصی را برای شارژ کردن می‌توانند  به خود اختصاص دهند هنگامی‌ که لپ تاپ خود را شارژ خواهید کرد باید زمانی  که قسمت چشمک زن اعلام می‌کند که باتری لپ تاپ پر شده است بهتر است که لپ  تاپ را از مرکز برق بیرون بکشید.
اگر بیش از استاندارد زمانی که برای شارژ کردن لپ تاپ در نظر گرفته شده  باشد لپ تاپ شارژ شود به سیستم لپ تاپ آسیب وارد خواهد آمد. این کار باعث  خواهد شد که سیستم گرم شود در برخی از مواقع نیز داغ خواهد شد.

آسیب رساندن به لپ تاپ
نگذارید تا سیستم بیش از حد گرم شود سریع شارژ کردن اضافی را قطع کنید. در  مواقعی که می‌خواهید از سیستم لپ تاپ استفاده کنید با شدت درب لپ تاپ را  باز و بسته نکنید زیرا صفحه لپ تاپ بسیار آسیب پذیر خواهد بود بنابراین  امکان دارد هنگامی‌ که درب لپ تاپ را باز و بسته می‌کنید صفحه لپ تاپ ضربه  ببیند یا در نهایت بشکند.
سعی کنید زمانی که از لپ تاپ استفاده می‌کنید درب لپ تاپ را از کناره‌ها  نگیرید بلکه آن را از وسط باز کنید تا لپ تاپ به راحتی باز شود و مشکل یا  ضربه‌ای به قسمت‌های دیگر وارد نشود. در هر سیستمی‌که به صورت سخت افزاری  تولید شده است یک آهنربا در آن‌ها قرار داده شده است.
از این آهنربا می‌توان برای ذخیره اطلاعات استفاده کرد. یعنی این که اگر  آهنربایی در کنار سیستم وجود داشته باشد می‌تواند اطلاعات سیستم را از بین  ببرد پس سعی کنید در کنار سیستمی‌ که از آن استفاده می‌کنید آهنربا وجود  نداشته باشد.
هنگامی‌ که می‌خواهید سیستم را شارژ کنید بهتر است در مواقعی این کار را  انجام دهید که برای بهره بردن از سیستم عجله‌ای نداشته باشید با این حال در  بعضی از مواقع امکان خواهد داشت که بخواهید سیم شارژر را با سرعت از لپ  تاپ خارج کنید.
این کار باعث خواهد شد که کابل به شدت از سیستم خارج شود و با این حال به  قسمت کابل ضربه ببیند بنابراین بهتر است که برای ضربه نزدن به دستگاه لپ  تاپ بهتر است که به آرامی‌ کابل را از سیستم خارج کنید و با شدت این کار را  انجام ندهید تا به سیستم آسیبی وارد نشود.
سعی کنید هنگامی‌ که می‌خواهید از لپ تاپ استفاده کنید کاور‌های مخصوص آن  را فراموش نکنید به این علت که هنگامی‌ که از کاور استفاده خواهید کرد  سیستم محفوظ خواهد ماند. امکان دارد هنگامی‌ که سیستم را بدون کاور قرار  دهید این امکان وجود خواهد داشت که سیستم آسیب ببیند یا ضربه بخورد.