همانطور که در مقالات قبلی عنوان شد، لپ تاپ استوک بر خلاف نامشان ،سیستم های قدرتمندی هستند که چه از لحاظ سخت افزاری و چه  نرم افزاری در تمامی اصناف کاربرد دارند. صنف تعمیر کاران نیز از این امر  مستثنی نیستند.

لیست عناوین مرتبط با این مقاله :

  • کاربرد لپ تاپ استوک برای تعمیر کاران خودرو
  • کاربرد لپ تاپ استوک برای تعمیرکاران لوازم برقی خانگی

لپ تاپ استوک مورد استفاده تعمیرکاران

کاربرد لپ تاپ استوک برای تعمیرکاران خودرو

نرم  افزار دیاگ ، یکی از نرم افزارها ی پرکاربرد برای عیب یابی و تعمیر وسیله  نقلیه مجهز به کامپیوتر می باشد. این برنامه قابل دانلود از اینترنت و یا  خرید از کمپانی سازنده خودرو می باشد.  این نرم افزار بر روی لپ تاپ استوک نصب گردیده و از طریق کابل USB به خروجی OBD خودرو اتصال یافته وکار عیب  یابی خودرو را انجام می دهد. لپ تاپ (استوک )بهترین انتخاب برای انجام این  کار به حساب می اید چون:

  • از بدنه و  سیستم سخت افزاری محکم تری نسبت به انواع بازار پسند برخوردار است و در  صورت ضربه و یا افتادن هیچ اشکالی برای آن پیش نمی آید.
  • اصولا لپ تاپ به دلیل قابل حمل بودن، پرکاربرتر از سیستم های کامپیوتری ثابت است.
  • لپ تاپ ( های استوک) دارای سیستم های پردازشگر قوی هستند که عمل پردازش سریال های مربوط به خودرو را سریع تر انجام می دهند.


 

کاربرد لپ تاپ استوک برای تعمیر کاران لوازم برقی

یکی  از راهکار های نسبتا نوین در تعمیرات لوازم خانگی، گزینه واقعیت افزوده می  باشد. واقعیت افزوده ، برنامه های نرم افزاری است که شرکت های لوازم خانگی  ارائه می دهند. نحوه کار این برنامه به این صورت است که با زوم کردن  دوربین لپ تاپ (استوک) بر روی مدل مثلا جاروبرقی خراب ، ایرادات احتمالی و  به نوعی متداول در این نوع از محصول به شکل صوت یا پی دی اف به تعمیرکار  ارایه میگردد. لپ تاپ های استوک بهترین انتخاب تعمیرکاران بویژه تعمیرکاران  لوازم خانگی سیار می باشند. .

در این مقاله تنها به دو مورد از کاربرد لپ تاپ استوک در صنف تعمیرکاران اشاره نمودیم اما صدها نمونه دیگر باقی است. لپ تاپ استوک به دلیل مقاومت شان به ضربه، در برخی موارد مایعات، باتری های قوی،  پردازشگر ها و برد های بی مثال و .. بهترین انتخاب برای حرفه ی تعمیرکاری  می باشند.