کیس نو بخرم یا کیس استوک ؟ آیا کیس استوک بخرم ؟ خرید کیس کارکرده به صرفه است یا خیر؟ این سوالاتیه که امروزه هر شخصی که می خواد نسبت به خرید کیس رایانه اقدام کنه از خودش می پرسه . با فروشگاه اینترنتی هرجاکالا همراه باشید تا شما را در خصوص خرید کیس نو و استوک راهنمایی کند.

گذشته تاریخی کیس استوک

سالها پیش وقتی صحبت از کیس استوک و کیس دست دوم می شد ، همه یاد قطعات داغون و بلااستفاده می افتادیم که هرلحظه ممکنه خراب بشن یا جرقه بزنن و آتیش بگیرن.

کیس استوک – کیس کارکرده

از قدیم وقتی که می خواستیم یک رایانه تهیه کنیم ، برای تهیه یک رایانه ، باید قطعات مختلف را می خریدیم و به قولی اسمبل می کردیم و ازشون استفاده می کردیم . بعد از گذشت مدتی هم اگر نیاز بود که قطعه ای را ارتقا بدیم ، آنرا می فروختیم و یک مدل بالاتر می خریدیم.

ارتقا قطعات در قدیم

بعضی وقت ها هم مجبور بودیم برای ارتقا یک قطعه ، چندین قطعه را عوض کنیم تا کیس رایانه بروز شود و بتواند قطعه جدید را قبول کند . مثلا اگر رم از نوع SDRAM داشتیم و می خواستیم بعد از گذشت مدتی رم از نوع DDR  استفاده کنیم ، مجبور بودیم مادربرد را عوض کنیم . و اگر کارت گرافیک و کارت صدا با این مادربرد هماهنگ نبود مجبور بودیم آنها را هم عوض کنیم . 

کیس استوک بخرم یا کیس نو – کیس استوک – کیس کارکرده

کیس نو یا کیس دست دوم

به همین خاطر وقتی صحبت از کیس دست دوم و یا کیس استوک میشه ذهنیت همه به سمت قطعات مستهلک و داغون میفته که در کنارهم قرار گرفته اند و یه کیس رایانه را بوجود آورده اند و هرلحظه ممکنه این کیس از کار بیفته و هرچی هزینه خرید دادیم از بین بره و مجبور به هزینه مجدد و خرید کیس نو باشیم.

خرید کیس نو

خیلی از دوستان هم برای کارهاشون میرن سراغ خرید کیس نو . البته بعضی ها کار درست رو انجام میدن و خیلی ها هم اشتباه می کنن. 

برای خرید کیس نو ، اول باید قطعات مورد نیاز خودتون رو تهیه کنید . این یعنی شما باید آشنایی کامل با تجهیزات و قطعات کامپیوتر داشته باشید وگر نه بزرگترین زیان را متحمل خواهید شد . فرض کنیم شما با قطعات آشنایی ندارید و می خواهید یک کیس نو برای بازی در خانه تهیه کنید .

خرید کیس نو برای بازی – کیس استوک – کیس کارکرده

خرید قطعات برای کیس نو

اولین کاری که می کنید اینه که میرید سرغ خرید کارت گرافیک . چون اصل هر کیس گیمینگ ، کارت گرافیک اونه  . خوب با درهم ۴۵۰۰ تومن شما میرید و یک کارت گرافیک ۳ میلیون تومانی تهیه می کنید و عشق هم می کنید که آخ جوووون کارت گرافیک عالی خریدم . بعدش میرید یه مادربرد هم میخرید و به فکر خودتون بهترین مادر برد رو خریدید . بعدشم رم و پاور و سایر قطعات .

کیس نو یا کیس استوک اروپایی – کیس استوک – کیس کارکرده

مطمئنا بلد هم نیستید این قطعات را بر روی کیس اسمبل کنید و میرید سراغ یک متخصص رایانه تا این قطعات را براتون اسمبل کنه .

داستان اینجا شروع می شه

متخصص رایانه تا قطعات را میبینه می خنده و میگه ” عزیزم – این قطعات با هم هماهنگ نیست . شما باید یا مادر برد رو عوض کنی یا کارت گرافیک و همچنین منبع تغذیه ای هم که خریدی اصلا جوابگوی قطعات نیست “

خرید کیس نو یا کیس استوک – کیس استوک – کیس کارکرده

می دونی این حرف یعنی چی . یعنی اینکه باید ببری پس بدی . می دونی یعنی چی . یعنی اینکه حداقل ۶۰ درصد زیر قیمت خرید باید قطعه را پس بدی و یه قطعه دیگه بخری . میدونی یعنی چی . یعنی چند میلیون ضرر . ضرر بخاطر اینکه بدون دانش رفتی سراغ انجام کاری . 

پس عزیز دلم . سراغ خرید کیس نو نرو اگه دانش و تخصص نداری . منظورم این نیست که کیس نو نخر و کیس استوک بخر . نه . منظورم اینه خودت سمت خرید قطعات نرو .  در هرصورت جهت خرید کیس نو و یا کیس کارکرده با متخصص مشورت کن . 

خرید قطعات با کمک کارشناس

کیس نو یا کیس کارکرده – کیس استوک – کیس کارکرده

حالا فرض کنید با کارشناس رفتید و قطعات رو خریدید . خوب اینجا خیالتون راحته که حداقل قطعات با هم هماهنگه و دیگه مشکل قبلی براتون پیش نمی یاد . کارشناس عزیز هم شروع کرده به اسمبل قطعات و شما هم خوشحال منتظر بالا اومدن کیس جدیدتون و شروع به کار کردن با اون . 

کیس استوک یا کیس نو – کیس استوک – کیس کارکرده

حالا تا کیس رو روشن می کنن پیغام No Signal رو صفحه مانیتور میاد . این یعنی اول مصیبت و معلوم نیست چی شده .

آره عزیزم حتی با کارشناس هم بری خرید کنی اینقدر مشکلات زیاده که کمر رو خم می کنه . 

هنگام مونتاژ قطعات و اسمبل کردن کیس ، هزاران خطا و مشکل ممکنه بوجود بیاد . مخصوصا هنگام نصب CPU و قرار دادن فن بر روی آن . 

کیس نو یا کیس استوک – کیس استوک – کیس کارکرده

هنگام نصب CPU حتما باید از خمیر سیلیکن استفاده نمایید . حالا اگه خمیر رو اشتباه بزنی و یا کم و زیاد بزنی ، خیلی رو کارکرد سیستم تاثیر می ذاره . این موضوع ساده خودش بسیار روی کارکرد سیستم تاپیر داره . 

کیس استوک – کیس کارکرده

خوب حالا چه کنیم . آیا هرکی کیس نو می خره مشکل داره ؟ جواب این سوال خیر است . خیلی ها هستن که تجربه و تخصص کامل دارن و هنگام اسمبل کیس تمام نکات را رعایت می کنند و یک کیس عالی تحویل شما می دهند.

موضوع اصلی هنگام خرید کیس نو این است که قطعات نو به مراتب قیمت بالاتری از قطعات استوک دارند . شاید کیس نو که پارسال خریدید امسال میشه کیس استوک . اینا موضوعاتیه که شما باید هنگام خرید کیس نو مد نظر قرار بدید.

کیس نو بخرم یا کیس کارکرده

حالا باز برگشتیم سر سوال خودمون . به نظر من شما اگر می خواهید یه محصول با خیال راحت از لحاظ هماهنگی داشته باشید ، سراغ کیس کارکرده اروپایی برید . این کیس ها بصورت مونتاژ شده توسط کارخانه و زیر نظر متخصصان این امر طراحی و اسمبل شده اند.  

کیس نو بخرم یا کیس کارکرده – کیس دست دوم وارداتی

کیس وارداتی بر اساس نیاز شما طراحی و آماده شده اند . به عنوان مثال یکسری از این کیس ها ویژه گیمینگ و بازی هستند و یکسری ویژه گرافیک و طراحی و …

شما می توانید بر اساس نیاز خود کیس وارداتی خود را تهیه نمایید و از آن استفاده نمایید. ضمنا دیگر نگران هماهنگی و یا عدم هماهنگی قطعات ان نخواهید بود . 

اورجینال بودن کیس استوک

البته این نکته را به شما بگویم که کیس استوک وارداتی بصورت کامل تمام قطعات آن وارداتی بوده و هیچ قطعه ای از آن از داخل تهیه نشده است . از لحاظ کیفیت و کارایی به مراتب بالاتر از کیس مونتاژ شده داخلی می باشد و شما می توانید از اورجینال بودن آن مطمین باشید . 

کیس کارکرده وارداتی – کیس دست دوم

البته خیال شما راحت که این کیس های وارداتی ، تماما برای یک برند خاص مثلا HP و یا DELL و یا LENOVO و … هستند و شما می توانید با اعتباری که آن شرکت های برزگ در تولید محصولاتشان دارند ، به آنها اعتماد کنید و از محصولات آنها استفاده نمایید . 

کیس های جدید اورجینال الان در بازار قیمت بسیار بالایی دارند و مقرون به صرفه نیست که به سمت آنها برویم.

کیس نو بخرم یا کیس استوک – کیس کارکرده وارداتی

اگر شما به دنبال یک کیس با کیفیت و با قطعات اورجینال و اصلی هستید و نمی خواهید زیاد برای آن هزینه کنید ولی می خواهید حداکثر استفاده را از آن ببرید ، پیشنهاد فروشگاه اینترنتی هرجاکالا به شما خرید کیس استوک وارداتی می باشد . 

شرکت ها ، موسسات ، مدارس و دانشگاهها می توانند از این کیس های اورجینال جهت تجهیز سایت های رایانه خود استفاده کنند و با هزینه کم بالاترین بهره وری را بدست آوردند . ضمنا زیبایی این کیس ها با توجه به اورجینال بودن و هماهنگ بودن آن بسیار بالا بوده و می تواند چهره متفاوتی به سایت شما بدهد . 

مشاورین هرجاکالا آماده ارائه هرگونه مشاوره در خصوص تجهیز سایت رایانه شما می باشد تا شما بتوانید با هزینه کم به بالاترین بهره وری کاری برسید.