پردازنده مهمترین قسمت یک لپ تاپ استوک یا کامپیوتر های خانگی است.
پردازنده مغز تمامی کامپیوترها از نسل های مختلف کامپیوترها بوده و همانطور  که از نامش پیداست پردازش تمامی دستورالعمل‌های یک کامپیوتر بر عهده پردازنده و یا به عبارتی cpu آن سیستم کامپیوتری است.
نکته قابل توجه این است که اهمیت پردازنده در لپ تاپ ها خیلی بالاتر از  کامپیوترهای رومیزی و دسکتاپ ها است، به دلیل اینکه شما باید دقت بفرمایید  که اگر پردازنده لپ تاپ شما دچار مشکل شود در بسیاری از این لپ تاپ استوک  ها امکان تعویض پردازنده وجود ندارد اما در کامپیوترهای خانگی امکان تعویض Cpu وجود دارد.

  • درباره CPU ها بیشتر بدانیم
  • آشنایی با انواع CPU ها
  • آشنایی با انواع CPU ها

پردازنده لپ تاپ و کامپیوترهای خانگی

درباره CPU ها بیشتر بدانیم

بنابراین در انتخاب cpu برای لپ تاپ خود باید دقت بفرمایید چون که اگر مشکلی پیش بیاید دیگر امکان تعویض وجود ندارد.
حال به بررسی نقش یک پردازنده و اهمیت آن در لپ‌تاپ می پردازیم آنچه که  امروزه بر دوستداران تکنولوژی و سیستم‌های کامپیوتری کاملا آشکار است ،سرعت  پردازنده یک سیستم کامپیوتری است یعنی هر چه سرعت یک cpu بالاتر باشد،
در نتیجه تمام عملیات لپ تاپ و سیستم های کامپیوتری بالا می‌رود در نتیجه شما برای خرید یک لپ‌تاپ مشخصاتی در ارتباط با cpu آن سیستم کامپیوتری کسب کنید که خرید مطمئن انجام دهید البته شناخت اولیه  این مدل ها کار سختی نیست و با کمی مطالعه می توانید به راحتی پردازنده  مورد نظر و لب تاپ مورد نظر خود را خریداری کنید.

 

پردازنده لپ تاپ و کامپیوترهای خانگی

آشنایی با انواع CPU ها

زمانی  که می‌خواهید اطلاعاتی در ارتباط با پردازنده پیدا کنید اولین کلمه از سمت  چپ نام شرکت سازنده را نشان می دهد و بعد از آن با عبارت i7, i5,i3 با آن  مواجه می‌شوید اولین حرف پس از خط فاصله نسل ساخت را نشان می‌دهد و بعد با  پسوندهای شرکت سازنده را مشاهده می کنید که مهمترین قسمت می باشد و مصرف  برق پردازنده را مشخص می‌کند. شرکت اینتل از مهمترین و مطرح ترین شرکت های  تولید پردازنده در دنیا است. شرکت اینتل هر ۱۲ تا ۱۸ ماه نسل جدیدی از  پردازنده ها را به بازار عرضه می‌کند و معمولا پیشرفته بالاتری نسبت به نسل  قبلی دارد. قبل از خرید لپ تاپ استوک شما عزیزان باید هدف خود را از خرید مشخص کنید و طبق هدف خود در پردازنده و  لپ تاپ خود را انتخاب کنید ما در این مقاله سعی بر آن داریم که به معرفی  بهترین پردازنده های لپ تاپ پرداخته تا بتوانیم شما را در انتخاب آگاهانه  کمک کنیم:

  • پردازنده : core i3 این پردازنده های دو هسته ای و چهار هسته ای هستند و به اصطلاح به آن ها  خوب می گویند این نوع پردازنده ها و عملکرد قابل قبولی را ارائه می دهند و  برای انجام کارهای روزانه مناسب هستند.
  • پردازنده : core i5 این پردازنده قابلیت انجام کارهای سنگین تری نسبت به core i3 دارد و برای انجام کارهای گرافیکی با پیچیدگی کم و بازی ها مناسب هستند و چهار هسته ای و قیمت مناسبی دارند.
  • پردازنده :core i7 این نوع پردازنده را می‌توان بهترین نوع پردازنده های اینتل دانست چهار هسته‌ای و ۱۶ هسته‌ای هستند و در لپ تاپ استوک های رده بالا و گیم نت ها استفاده می شوند این نوع پردازنده سرعتی بالاتر از اورکلاک دارد و بسیار قدرتمندتر از core i7 است و برای گیم نت ها انتخاب مناسبی است. 

در  طول مقاله به شرحی از انواع پردازنده ها پرداختیم و سعی کردیم که با  توضیحات ارائه شده انتخاب برای هدف شما از خرید لپ‌ تاپ استوک را آسانتر  کنیم.