بسیاری از افرادی که به هر صورت برای انجام کار های روزانه خود نیاز به  رایانه دارند ساعت ها در روز به صفحه نمایش دستگاه خود خیره میشوند و کیفیت  خروجی صفحه نمایش نه تنها استفاده طولانی مدت از سیستم را لذت بخش می کند  بلکه اثراتی که خیره شدن طولانی به صفحه نمایش بر روی بینایی افراد ایجاد  میکند را به شدت کاهش می دهد.

یکی از رایج ترین اصطلاحاتی که در هنگام خرید یک لپ تاپ استوک  ذهن خریداران را درگیر خود میکند IPS بودن یا نبودن صفحه نمایش لپ تاپ استوک می باشد .

بسیاری  از خریداران بدون توجه به مزایایی که یک صفحه نمایش IPS می تواند داشته  باشد از کنار این ویژگی خوب می گذرند و حاضر به پرداخت هزینه بیشتر برای  استفاده از این ویژگی نمی شوند.

 

تکنولوژی IPS

به تصویر زیر با دقت نگاه کنید !

مهمترین  و کلیدی ترین تفاوتی که ما بین صفحه نمایش آی پی اس و معمولی وجود دارد به  وضوح در تصویر بالا مشاهده می شود . اگر صفحه نمایش شما از تکنولوژی IPS  پشتیبانی کند شما وضوح تصویر مناسبی تا زاویه 178 درجه خواهید داشت و  با  تغییر زاویه صفحه نمایش تصویر خروجی شما دچار تاری و کدری نخواهد شد.

از  دیگر تفاوت هایی که صفحه نمایش های آی پی اس دارند درخشندگی تصویر و کیفیت  تصویر بهتر از صفحه نمایش های معمولی است که تجربه استفاده از سیستم را  بسیار لذت بخش تر میکند.

نرخ تازه سازی تصاویر در صفحه نمایش های آی  پی اس بیشتر از صفحه های معمولی است و بسیاری از مزیت هایی که در بالا به  آن اشاره کردیم مدیون همین تکنولوژی ساخت می باشد.

 

نحوه تشخیص صفحه نمایش IPS از معمولی 

افرادی  که در زمینه لوازم دیجیتال مشغول به فعالیت هستند به راحتی با نگاه به  صفحه نمایش از زوایای مختلف می تواند تشخیص دهند که این صفحه نمایش IPS می  باشد یا خیر اما شما با افکتی که فشردن صفحه نمایش به شما نشان می دهد نیز  می توانید از IPS بودن صفحه نمایش مطمئن شوید برای درک بهتر این موضوع به  تصویر زیر نگاه کنید!

 

 

توجه داشته باشید در صورتی که لپ تاپ استوک با صفحه نمایش معمولی دارید به راحتی می توانید آن را با صفحه نمایش های  IPS تعویض کنید ، با مراجعه به یک متخصص در این زمینه اقدام به تعویض صفحه  نمایش خود کنید.