در این مقاله قصد داریم تا با ارائه نکاتی  که در هنگام خرید لپ تاپ استوک باید در نظر داشته باشید ، شما را در پیدا  کردن کالای مورد نظرتان یاری کنیم .

در مقاله مزایای خرید لپ تاپ استوک ؛ هزینه کمتر و کیفیت بهتر ! در  رابطه با اینکه کالای استوک در اصل به چه چیزی اطلاق می شود ، توضیح دادیم  . هم چنین توضیح داده شد که از جمله مزایای خرید لپ تاپ استوک ، کیفیت  بهتر آن ، قیمت کمتر و تضمین کیفیت لپ تاپ استوک است .

یکی از مواردی که در هنگام خرید  لپ تاپ استوک (لپ تاپ دست دوم) باید در نظر داشته باشید ، داشتن دانش کافی  در زمینه کامپیوتر و قطعات آن است . بنابراین در همین ابتدا به شما توصیه  می کنم که چنانچه سر رشته‌ای از قطعات الکتریکی ندارید ، حتما از یک فرد  متخصص و مورد اطمینان در این زمینه مشورت بگیرید . توجه داشته باشید که  خرید لپ تاپ دست دوم در صورت رعایت نکات مربوطه می‌تواند مزایای مالی  فروانی را برای شما به همراه داشته باشد و شما با خرید این لپ تاپ ها  می‌توانید از کیفیت بسیار بالاتر آن‌ها نسبت به سایر محصولات بهره‌مند شوید  .

هنگام خرید لپ تاپ استوک به چند نکته توجه داشته باشید :

  • سالم بودن مانیتور لپ تاپ دست دوم :

سالم بودن مانیتور یک لپ تاپ استوک از جمله مواردی است که دارای اهمیت  بسیار فراوانی است . برای اینکه از سلامت مانیتور اطمینان حاصل کنید ،  چندین مرتبه میزان نور آن را ، در شرایط نور کم و زیاد تغییر دهید و کیفیت  صفحه نمایش را در حالت های متفاوت بررسی کنید . انجام این کار ، به شما کمک  می کند تا اگر پیکسل سوخته ای بر روی مانیتور وجود دارد ، تشخیص دهید و  کیفیت صفحه نمایش را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید . همچنین اگر در  حاشیه های لپ تاپ استوک ، متوجه نشتی نور شدید ، از خرید آن خودداری نمایید  . این مساله نشان دهنده این است که به لپ تاپ یا مانیتور آن ، ضربه وارد  شده است و احتمال خراب شدن آن را به شدت افزایش می دهد . البته این تست را  در هنگام خرید مانیتور استوک نیز می توانید انجام دهید و سالم بودن آن به این ترتیب ، اطمینان حاصل نمایید .

تست لپ تاپ استوک  از نظر سلامت مانیتور - فروشگاه اینترنتی استوکالا

  • سالم بودن پورت های ورودی و خروجی :

باید توجه داشته باشید که تمامی پورت های یک لپ تاپ به طور مستقیم به  مادربورد آن متصل هستند و معمولا این پورت ها قابلیت تعویض ندارند ، یا اگر  هم قابل تعویض باشند ، می توانند هزینه زیادی را به شما تحمیل کنند .  بنابراین در هنگام خرید لپ تاپ دست دوم دقت داشته باشید که تمامی پورت های  آن ، از جمله پورت های USB و HDMI سالم هستند و به خوبی کار می کنند . اگر  لپ تاپ استوک مورد نظر شما ، از این ظر دچار ایراد بود ، بهتر است که از  خرید آن صرف نظر کنید .

سالم بودن پورت های ورودی و خروجی لپ تاپ استوک - فروشگاه اینترنتی استوکالا

  • سالم بودن باتری و کیبورد لپ تاپ استوک :

باتری لپ تاپ از جمله قطعاتی  است که در صورت خراب بودن ، هزینه سنگینی را برایتان رقم خواهد زد .  بنابراین در هنگام خرید از فروشنده بخواهید که در مدت زمان نصب سیستم عامل و  درایورهای مربوطه ، لپ تاپ را به شارژ نزند و به این ترتیب تا حدی از  سلامت باتری اطمینان پیدا کنید . اگر باتری شارژ کافی نداشت ، حتما در  اولین فرصت خودتان آن را تست کنید . همچنین دقت داشته باشید که کیبورد لپ  تاپ دست دوم ، سالم باشد و تمامی دکمه ها و تاچ پد آن به درستی کار کنند .

  • سابقه ، اعتبار و درصد رضایت مشتریان قبلی از خدمات پس از فروش :

حتی اگر جزو آن دسته از افرادی  هستید که دارای دانش کافی در زمینه کامپیوتر و قطعات کامپیوتری هستند ،  ضروری است که در هنگام خرید لپ تاپ استوک ، از فروشگاهی اقدام به خرید  نمایید که دارای سابقه خوبی باشد و از اعتبار بالایی برخوردار باشد . برای  اینکه مطمئن شوید که فروشگاه معتبری را انتخاب کرده اید ، می توانید درصد  رضایت مشتریان قبلی ، از خدمات پس از فروش و نحوه ارائه گارانتی را ، به  عنوان معیار و شاخص خود قرار دهید . بهتر است که دستگاهی که خریداری می  کنید دارای مهلت تست نیز باشد تا بتوانید وضعیت فنی دستگاه را به طور کامل  بررسی کنید و از سلامت آن ، به طور کامل اطمینان حاصل کنید .

به یاد داشته باشید ملاک قیمت یک کالای  استوک ، فقط مدل و مشخصات سخت افزاری آن نیست . درجه کیفی (گرید) ، وضعیت  ظاهری و کارکرد کالا ، کشور استوک کننده ، اورجینال و غیر تعمیری بودن کالا  نقش مهمی در تعیین قیمت یک کالای استوک دارد .غالب کاربران ترجیح می دهند  که مبلغ بیشتری پرداخت کنند ، ولی محصولی با کیفیت و مشابه نو خریداری کنند  .
اگر با توجه به نیاز خود و میزان هزینه ای که در نظر گرفته اید ،  مشاوره و انتخاب صحیحی داشته باشید ، می توانید سال ها از کامپیوتر یا لپ  تاپ استوک خود لذت ببرید و با رضایت کامل این محصولات را به دوستان خود نیز  پیشنهاد دهید . مخصوصا در شرایطی که اختلاف کیفیت و قیمت کالاهای استوک با  نمونه های آکبند موجود در بازار چشمگیر و غیرقابل چشم پوشی می باشد .