سرتاسر کشور ، حداقل از زمان ویندوز XP سیستم های ما را آزار می دهد و به عنوان تعدادی از خطاهای سیستم همراه شده است.

به این ترتیب ، رفع آن خطای کاملاً دشواری نیست و ما می توانیم نحوه مراقبت دقیق از آن را به شما نشان دهیم.

کد خطای Windows 0x80070057 به چه معناست؟

کد خطای 0x80070057 بدین معناست که ویندوز با مشکل ذخیره سازی مواجه شده است. احتمالاً ، هارد دیسک یا SSD شما فضای کافی برای بارگیری یا کپی فایل ها نداشت. اما این خطا همچنین می تواند نشان دهنده ناسازگاری سیستم فایل ، هارد دیسک خراب یا هر مشکل مربوط به ذخیره سازی باشد.

خطای ناشناخته؛ پارامترهای نامشخص ؛ سرویس اجرا نمی شود

پیامی که با خطای 0x80070057 وارد می شود ، بسته به جایی که خطا در سرویس به روزرسانی یافت می شود ، می تواند متفاوت باشد ، اما معمولاً یک نوع از "خطای ناشناخته" ، "پارامترهای نامشخص رخ داده است" یا به سادگی "خدمات مورد نیاز اجرا نمی شوند. "

سپس سرویس به روز رسانی یا فعالیتی که با آن مشغول بودید به پایان می رسد و شما را محکم به حالت اول باز می گرداند.

به طور خاص یکی از Windows Updates ، یعنی Windows 10 Anniversary Update 2016 یا Windows 10 Build 1607 ، گزارش های متعددی از این خطا مشاهده کرده است. از آنجا که این خطا معمولاً به فرآیند Windows Update مربوط می شود ، بسیاری از کاربران از آن ناراضی بودند.

این به روز رسانی یا یک فرآیند به روزرسانی ناتمام را به جا گذاشت و سیستم را موقتاً "خراب کرد" ، یا به سادگی به Windows 10 Build 1507 (معروف به Threshold 1) مجبور شد. متأسفانه ، خطا از آن زمان ناپدید نشده است.

خطای 0x80070057 معمولاً در موارد زیر رخ می دهد:

 • شما در حال تلاش برای پشتیبان گیری از پرونده های خود هستید و فساد وجود دارد.
 • شما در حال تلاش برای نصب یک سیستم عامل ویندوز هستید و پارتیشن رزرو شده سیستم خراب است.
 • ثبت فاسد رجیستری یا ورودی های خط مشی روند Windows Update را مختل می کند.
 • هنگام نصب به روزرسانی مشکلاتی وجود داشت و سیستم سعی می کند بعداً دوباره امتحان کند.

همه به طرز شگفت انگیزی تحریک کننده ، همه به طرز شگفت انگیزی قابل رفع هستند.

11 راه متداول برای اصلاح کد خطا 0x80070057

نکته ناامید کننده در مورد کد خطا 0x80070057 این است که شما به ندرت می دانید دقیقاً چه چیزی باعث آن شده است. اگر در هنگام بروزرسانی ویندوز اتفاق افتاده است ، احتمالاً فضای ذخیره سازی شما تمام شده است. اما این در واقع فقط یک حدس تحصیل کرده است.

ما همه اصلاحات احتمالی را با شما مرور می کنیم ، با رایج ترین و آسان ترین آنها. اگر پیام خطای خاصی دریافت کرده اید ، ببینید آیا آن را در زیر پوشش داده ایم.

1. فضای درایو را پاک کنید


خطای 0x80070057 اغلب همراه با Windows Update نشان داده می شود زیرا فایل های به روز رسانی می توانند بسیار بزرگ باشند. علاوه بر این ، هنگامی که ویندوز یک به روز رسانی کامل سیستم را انجام می دهد ، نسخه قدیمی آن را در پوشه ای به نام Windows.old ذخیره می کند که می تواند چندین گیگابایت فضای ذخیره سازی را اشغال کند. بیشتر از آنچه ممکن است در دسترس داشته باشید

hat معمولا زمانی که Windows Update خراب می شود. اما این تنها زمانی نیست که می توان این خطا را نشان داد.

برای مشاهده فضای خالی روی درایو سیستم ، Win + E را فشار دهید تا File Explorer و به این رایانه راه اندازی شود . اگر به نظر می رسد ممکن است محکم باشد ، روی درایو راست کلیک کنید ، Properties> Disk Cleanup> System Files را انتخاب کنید .

همه چیزهایی که می توانند انجام شوند را بررسی کنید ، به ویژه سطل بازیافت و Windows Update Cleanup ، سپس روی OK کلیک کنید و با Delete Files تأیید کنید . اگر ترجیح می دهید فایل های Windows Update را برای بازیابی نگه دارید ، می توانید مرحله System Files را رد کرده و از Disk Cleanup شروع کنید.

هنوز با خطا روبرو هستید؟ سعی کنید فضای ذخیره سازی ویندوز بیشتری را پاک کنید یا راه حل های زیر را دنبال کنید.

2. تاریخ و زمان ویندوز را همگام سازی کنید

وقتی ساعت ویندوز شما همگام نباشد ، می تواند انواع مشکلات را ایجاد کند ، از جمله کد خطا 0x80070057. در حالی که این یک علت رایج نیست ، اما به راحتی می توان آن را برطرف کرد.

ابتدا ، زمان و تاریخ را با کلیک روی زمان در سمت راست نوار وظیفه ویندوز بررسی کنید. اگر درست به نظر برسد ، می توانیم از این مرحله بگذریم ، اما اگر با زمان و تاریخ واقعی هماهنگ نیست ، روی نوار وظیفه راست کلیک کرده و Adjust date/time را انتخاب کنید . توصیه می کنیم گزینه های زیر را فعال کنید:

 • زمان را به صورت خودکار تنظیم کنید
 • منطقه زمانی را به صورت خودکار تنظیم کنید
 • Adjsut برای صرفه جویی در وقت روز به طور خودکار

با تنظیمات موجود ، فقط برای اطمینان از همگام سازی کلیک کنید . اگر متوجه شدید که زمان ویندوز شما همگام سازی می شود ، ممکن است مشکل عمیق تری وجود داشته باشد.

3. Windows Update را بررسی کنید

اگر کد خطا 0x80070057 مستقل از Windows Update نشان داده شد ، بروزرسانی از دست رفته می تواند علت باشد. برای بررسی اینکه آیا در حال به روزرسانی هستید ، Win + I را فشار دهید ، به Update & Security بروید و روی Check for updates کلیک کنید . هرگونه به روزرسانی معلق را نصب کنید ، سپس دوباره امتحان کنید.

4. Chkdsk را اجرا کنید


Chkdsk ساده ترین راه برای یافتن و رفع سریع فایل های خراب است. این ابزار ویندوز کل هارد دیسک شما را اسکن می کند و همچنین می تواند سخت افزار معیوب را شناسایی کند.

برای اجرای Chkdsk ، Win + E را فشار دهید تا File Explorer راه اندازی شود ، سپس به This PC بروید ، روی درایو سیستم راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید .

از اینجا ، به برگه Tools بروید ، روی Check و سپس روی Scan drive کلیک کنید . اسکن در پس زمینه اتفاق می افتد. در صورت مشاهده هر گونه مشکل ، می توانید انتخاب کنید که با آنها چه کار کنید. توصیه می کنیم آنها را برطرف کرده و سیستم خود را مجدداً راه اندازی کنید.

5. از System File Checker استفاده کنید

ویندوز دارای یک ابزار System File Checker است که می توانیم از آن برای اسکن سیستم برای یافتن فایل های بالقوه خراب استفاده کنیم. این ابزار جزئیات و به طور بالقوه هر گونه خرابی غیرمنتظره را برطرف کرده و سیستم را به حالت کار خوب باز می گرداند.

با کلیک راست بر روی منوی Start و انتخاب Command Prompt (Admin) یا Windows PowerShell (Admin) ، یک Command Prompt باز شده را باز کنید . حالا دستور زیر را اجرا کنید:

sfc /scannow

تکمیل این دستور ممکن است کمی زمان ببرد. تا زمان تأیید 100٪ ، پنجره Command Prompt را نبندید. پس از اتمام ، یکی از پیام های زیر را دریافت خواهید کرد:

 • Windows Resource Protection هیچگونه نقض یکپارچگی پیدا نکرد. سیستم شما حاوی فایل های خراب نبود. شما باید راه حل دیگری را برای این مشکل امتحان کنید
 • Windows Resource Protection نتوانست عملیات درخواستی را انجام دهد. شما باید سیستم خود را به حالت Safe Mode راه اندازی مجدد کرده و سپس فرمان را اجرا کنید
 • Windows Resource Protection پرونده های خراب را پیدا کرده و آنها را با موفقیت تعمیر کرد. جزئیات در CBS.Log ٪ WinDir ٪ \ Logs \ CBS \ CBS.log گنجانده شده است . برای مشاهده جزئیات آنچه که System File Checker برطرف کرده است ، دستورالعمل های زیر را ببینید
 • Windows Resource Protection فایل های خراب را پیدا کرد اما نتوانست برخی از آنها را برطرف کند. جزئیات در CBS.Log ٪ WinDir ٪ \ Logs \ CBS \ CBS.log گنجانده شده است . شما باید فایل های خراب را به صورت دستی تعمیر کنید. برای پیدا کردن فایل خراب ، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید ، سپس یک نسخه خوب از فایل را به صورت دستی جایگزین کنید.

اگر یکی از دو پیام نهایی را دریافت کردید ، احتمالاً می خواهید گزارش سیستم بررسی پرونده سیستم را مشاهده کنید. این امر به ویژه در صورت دریافت پیام نهایی بسیار مهم است.

ابتدا ، باید با کلیک راست بر روی منوی Start و انتخاب Command Prompt (Admin) یا Windows PowerShell (Admin) ، Command Prompt را باز کنید . حالا دستور زیر را اجرا کنید:

findstr /c:"[SR]" %windir%\Logs\CBS\CBS.log >"%userprofile%\Desktop
fcdetails.txt"

این کار جزئیات گزارش را در یک فایل دفترچه یادداشت ساده که در دسکتاپ خود پیدا می کنید کپی می کند. از آنجا که نصب ویندوز من تقریباً جدید است ، هنوز با هیچ مشکلی روبرو نشده ام. به این ترتیب ، گزارش من شبیه به این است:


با این حال ، اگر فایل هایی را خراب کرده بودید که فرآیند SFC قادر به جایگزینی خودکار آنها نبود ، برخی از مواردی مانند این (برگرفته از سند پشتیبانی Microsoft در System File Checker) را مشاهده خواهید کرد:

2007-01-12 12:10:42, Info                  CSI    00000008 [SR] Cannot

repair member file [l:34{17}]"Accessibility.dll" of Accessibility, Version =

6.0.6000.16386, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_MSIL (8), Culture neutral,

VersionScope neutral, PublicKeyToken = {l:8 b:b03f5f7f11d50a3a}, Type

neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral in the store, file is missing

اکنون می توانیم فایل خراب را با یک نسخه خوب شناخته شده جایگزین کنیم ، دوباره با استفاده از خط فرمان. ابتدا ، باید با کلیک راست بر روی منوی Start و انتخاب Command Prompt (Admin) یا Windows PowerShell (Admin) ، Command Prompt را باز کنید .

اکنون باید مالکیت اداری فایل خراب را در اختیار بگیریم. لطفاً توجه داشته باشید که در هر نمونه ذکر شده باید pathandfilename را با اطلاعات ارائه شده در sfcdetails.txt ایجاد شده در قسمت قبلی جایگزین کنید .

از دستور زیر استفاده کنید:

takeown /f pathandfilename


اکنون از دستور زیر برای دسترسی کامل مدیران به سیستم فایل خراب استفاده کنید:

icacls pathandfilename/grant administrators:F

در نهایت ، با استفاده از دستور زیر ، فایل سیستم خراب را با یک نسخه خوب شناخته شده جایگزین کنید

copy sourcefile destinationfile

به عنوان مثال ، اگر یک فایل سیستم شناخته شده خوب را از سیستمی که دارای سیستم عامل مشابه (و نسخه مشابه ، نسخه مشابه و غیره) بر روی USB است کپی کرده باشید ، ممکن است این دستور به شکل زیر باشد:

copy f:\usbstick\jscript.dll c:\windows
ystem32\jscript.dll

6. دستور DISM را اجرا کنید

اگر جایگزینی دستی که در بالا توضیح داده شد بسیار دشوار است ، یا اگر فایل های زیادی برای جایگزینی وجود دارد ، می توانیم از دستور DISM استفاده کنیم.

DISM مخفف Deployment Image & Serving Management است و ما می توانیم از این دستور برای بارگیری و بازیابی سلامت فایل سیستم استفاده کنیم. از طریق Command Prompt یا Windows PowerShell ، دستور زیر را وارد کنید:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

بسته به سلامت سیستم شما و میزان فساد موجود ، تکمیل این دستور ممکن است مدتی طول بکشد. به نظر می رسد که این فرایند در 20 درصد متوقف شده است.

اگر چنین شد ، فقط مدتی صبر کنید ، باید به میل خود ادامه دهد. پس از اتمام کار ، بررسی کنید که آیا فایل جایگزین شده است یا خیر. در صورت وجود ، باید رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید ، سپس دوباره فرمان sfc /scannow را اجرا کنید. این بار باید فایل خراب را جایگزین کند.

7. رفع تداخل در سیاست گروه

این مورد برای همه نبوده است، اما بسیاری از کاربران زمانی که ویندوز 10 منتشر شد (قابل درک) توهین به زمان باستان به روز رسانی ویندوز سیستمهای الکترونیکی متر خارج اندازه گیری شده توسط مایکروسافت.

کاربران ویندوز 10 خانگی تا حد زیادی به این سیستم متصل بودند ، اما کاربران ویندوز 10 پرو این گزینه را داشتند که تنظیمات خط مشی گروه خود را تغییر دهند و سیستم به روز رسانی را ناتوان جلوه دهند.

مربوط:نحوه دسترسی به ویرایشگر خط مشی گروه در Windows Home

با این حال ، دخالت در این خط مشی ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که باعث ایجاد مشکل در روند Windows Update می شود.

Win + R را فشار دهید تا گفتگوی Run باز شود. gpedit.msc را تایپ کرده و Enter را فشار دهید . اکنون این مسیر را پیکربندی کامپیوتر> قالب های اداری> اجزای Windows> Windows Update> پیکربندی به روز رسانی خودکار> پیکربندی نشده را دنبال کنید.

سیستم خود را مجدداً راه اندازی کنید ، امیدوارم به روزرسانی اکنون کامل شود.

8. تنظیم مجدد مخزن Windows Update

گاهی اوقات ، ما می توانیم مخزن Windows Update را بازنشانی کنیم تا مشکل برطرف شود. این یک پروسه طولانی است که من در این مقاله به آن نمی پردازم.

با این حال ، من شما را به سند پشتیبانی مایکروسافت که کل فرآیند را توضیح می دهد ، اشاره می کنم ، بنابراین می توانید با اطلاعات آنها این رفع مشکل را انجام دهید.

9. عیب یاب Windows Update

من مطمئن نیستم که عیب یاب Windows Update برای این خطا چقدر خوب کار می کند ، زیرا می تواند مستقیماً تحت تأثیر خط مشی های گروه و سایر تنظیمات سیستم قرار گیرد.

اما اگر هنوز نتوانستید یک به روزرسانی را تکمیل کنید ، می توانید آن را بارگیری کرده و به آن عکس بگیرید.

به این صفحه سر بزنید و عیب یاب Windows Update را بارگیری کنید. پس از بارگیری ، عیب یاب را اجرا کنید.

Windows Update را انتخاب کنید و سپس Advanced را انتخاب کنید ، سپس Run as administrator را انتخاب کنید. با این کار عیب یاب به عنوان یک مدیر اجرا می شود و می تواند طیف وسیعی از مسائل را پیدا و حل کند. Next را فشار دهید .

عیب یاب به طور خودکار سیستم شما را برای مشکلات مربوط به Windows Update اسکن می کند. اگر مشکلی پیدا شد ، عیب یاب به طور خودکار سعی می کند آنها را برطرف کند ، مگر اینکه علامت جعبه رفع خودکار را برداشته باشید.

10. درایو خود را بازیابی ، بازنشانی یا فرمت کنید

این تقریباً آخرین راه حل شما است زیرا از زمان ایجاد آخرین نقطه بازیابی سیستم تغییرات را از دست خواهید داد یا باید سیستم خود را از ابتدا پس از بازنشانی یا قالب بندی درایو تنظیم کنید. اما هر گونه مشکل مبتنی بر ویندوز یا نرم افزار را برطرف می کند. این مقاله در مورد چگونگی بازگرداندن ویندوز 10 به تنظیمات کارخانه ، تمام گزینه های شما را از حداقل تا تهاجمی به شما ارائه می دهد. به یاد داشته باشید که قبل از خدشه دار کردن سیستم ، پشتیبان تهیه کنید.

11. روی یک درایو جدید سرمایه گذاری کنید

در صورت عدم موفقیت ، مشکل ممکن است مبتنی بر سخت افزار باشد. آخرین چیزی که می توانید در اینجا امتحان کنید این است که درایو سیستم خود را با SSD جدید جایگزین کنید .

کد خطای خاص 0x80070057 پیام ها و نحوه رفع آنها

وقتی کد خطای 0x80070057 شما دارای توضیحات خاصی بود ، یکی از راه حل های زیر ممکن است تسکین را به همراه داشته باشد.

1. بعداً دوباره امتحان می کنیم

پس از به روز رسانی سالگرد ، برخی از کاربران Windows 10 با پیام خطای Windows Update زیر مواجه می شوند:


هنگام نصب به روزرسانی مشکلاتی وجود داشت ، اما بعداً دوباره امتحان می کنیم. اگر همچنان این را می بینید و می خواهید در وب جستجو کنید یا برای اطلاعات با پشتیبانی تماس بگیرید ، این ممکن است کمک کند - (0x80070057).


راه های مختلفی وجود دارد که می توانیم برای کاهش این مشکل تلاش کنیم.

نام پوشه SoftwareDistribution را تغییر دهید

Win + R را فشار دهید تا محاوره Run باز شود ، سپس ٪ SystemRoot٪ را تایپ کرده و Enter را فشار دهید . برای پیدا کردن پوشه SoftwareDistribution به پایین بروید . این SoftwareDistributon.old را تغییر نام دهید . حالا رایانه خود را مجدداً راه اندازی کرده و به روز رسانی را امتحان کنید.

رجیستری ویندوز را تغییر دهید

اگر این کار نکرد ، می توانیم تغییراتی در رجیستری ویندوز ایجاد کنیم. مطبوعات Win + R را برای باز کردن گفت و گو اجرای، سپس نوع regedit را و مطبوعات را وارد کنید .

مطمئن شوید که نوشته های رجیستری زیر با موارد شما مطابقت دارند:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX] "IsConvergedUpdateStackEnabled"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX\Settings] "UxOption"=dword:00000000

Make the changes if necessary, then reboot your system and attempt the upgrade.

2. پارامتر نادرست است

در این مثال ، فرایند پشتیبان گیری با استفاده از سرویس داخلی Windows آغاز می شود. این فرآیند شکست می خورد و پیام تولید می شود:


یک خطای داخلی رخ داده است: پارامتر نادرست است: (0x80070057)


Win + R را فشار دهید تا گفتگوی Run باز شود. نوع regedit را و مطبوعات را وارد کنید . حالا کلید رجیستری زیر را پیدا کنید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\SystemCertificates

روی SystemCertificates راست کلیک کرده و New> DWORD (32-bit) Value را ایجاد کنید . نام را به عنوان CopyFileBufferedSynchronousIo وارد کنید و مقدار را روی 1 تنظیم کنید . آمار OK ، سپس راه اندازی مجدد سیستم خود را. اکنون نسخه پشتیبان شما باید کامل شود!

تغییر نماد اعشاری

به کنترل پنل> ساعت ، زبان و منطقه بروید . تحت منطقه ، را انتخاب کنید تغییر تاریخ، زمان، و یا فرمت تعداد . با این کار یک پنل جدید باز می شود. تنظیمات اضافی را انتخاب کنید . اطمینان حاصل است وجود دارد دوره (کامل توقف) در کنار نماد دهدهی گزینه، سپس را فشار دهید درخواست و OK .

هر گزینه دیگری؟

ابزار رایگان Microsoft SetupDiag همچنین می تواند به شما در تجزیه و تحلیل و رفع خطاهای به روز رسانی ویندوز کمک کند . برخی از کاربران Yamicsoft Windows 8 Manager را برای رفع مشکلات Windows Update گزارش کرده اند.

من شخصاً این راه حل را امتحان نکرده ام ، بنابراین توصیه می کنم با احتیاط نسبی عمل کنید ، فقط در صورتی که این ابزار عوارض جانبی غیرمنتظره ای داشته باشد. به شما اخطار داده شده است.

اکنون می توانید خطای Windows Update 0x80070057 را برطرف کنید

و سیستم شما اکنون باید به خوبی و به روز شود. علاوه بر این ، اکنون می دانید چگونه از مشکلات دیگر Windows Update که ممکن است در آینده ظاهر شود مراقبت کنید. تا زمانی که مایکروسافت به این سیستم از به روزرسانی های اجباری ادامه دهد ، هنگامی که کاربران معمولی تحت تأثیر منفی قرار می گیرند ، سیستم مورد بررسی جدی قرار می گیرد.