با اینکه زمان بسیار کمی تا انتشار نسخه رسمی ویندوز ۱۱ باقی مانده است، قصد داریم به سوالات مختلف درباره سرنوشت ویندوز ۱۰ و برنامه‌های مایکروسافت برای پشتیبانی از آن پاسخ دهیم.

پس از انتشار ویندوز ۱۱، انتظار می‌رود ویندوز ۱۰ نیز مانند ویندوز ۷ و ۸ به تاریخ بپیوندد؛ به‌خصوص اینکه مایکروسافت می‌خواهد کوچ‌کردن از ویندوز ۱۰ به ویندوز ۱۱ کاملا رایگان باشد. با‌این‌حال، مشکلاتی بر سر راه کاربران وجود دارد. درواقع، ویندوز ۱۱ را نمی‌توان روی تمامی محصولات سازگار با ویندوز ۱۰ نصب کرد.

در این زمینه، غول فناوری قصد دارد تا ۱۴ اکتبر ۲۰۲۵ (۲۲ مهر ۱۴۰۴) از ویندوز ۱۰ پشتیبانی کند و کاربرانی که قصد دارند به ویندوز ۱۱ کوچ کنند‌، همچنان بتوانند از رایانه‌های شخصی یا لپ‌تاپ فعلی‌شان استفاده کنند. نسخه رسمی ویندوز ۱۱ سیزدهم مهر برای محصولات مختلف منتشر می‌شود و به‌گفته سران مایکروسافت، تا اواسط سال ۲۰۲۲ تمامی دستگاه‌ها و تجهیزات می‌توانند از ویندوز ۱۰ به ویندوز ۱۱ کوچ کنند.

ردموندی‌ها قصد دارند انتشار به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ به ویندوز ۱۱ به‌تدریج برای محصولات مختلف ازجمله انواع لپ‌تاپ‌ها منتشر شود تا در‌صورت بروز مشکل، فرصت کافی برای رفع آن را داشته باشند. ویندوز ۱۱ با ویژگی‌های متعددی درمقایسه‌با ویندوز ۱۰ منتشر می‌شود. از تغییر ظاهر رابط کاربری و شبیه‌تر‌شدن در برخی جنبه‌ها به سیستم‌عامل مک گرفته تا امکان اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی از ویژگی‌هایی هستند که ویندوز ۱۱ به کاربران ارائه خواهد داد.