اندروید ۱۲.۱ سعی می‌کند تجربه کار با گوشی‌های هوشمند منعطف را بهبود ببخشد.

توسعه‌دهندگان XDA مطالب جالبی درباره به‌روزرسانی بعدی اندروید ۱۲ کشف کرده‌اند؛ به‌روزرسانی ای که احتمالا Android 12.1 نامیده می‌شود. درحال‌حاضر، محدوده کامل ویژگی‌ها را نمی‌دانیم؛ اما این احتمال وجود دارد که اکثر آن‌ها، اگر نه همه، به‌منظور بهبود تجربه استفاده از تلفن‌های هوشمند تاشو ارائه شوند. همچنین، ممکن است انتشار این به‌روزرسانی اقدامی برای آماده‌سازی سیستم‌عامل گوگل برای معرفی گوشی تاشو پیکسل باشد.

اندروید ۱۲.۱

اندروید ۱۲.۱

به‌گزارش جی‌اس‌ام آرنا، البته درنهایت فرقی نمی‌کند دلیل اضافه‌شدن قابلیت‌های جدید به اندروید ۱۲ چه باشد، مسئله مهم این است که به‌زودی به سیستم‌عاملی دسترسی پیدا می‌کنیم که ویژگی‌های جدیدی ارائه می‌دهد. توسعه‌دهندگان XDA ویژگی مربوط به نواروظیفه را در نسخه‌های اولیه بتای اندروید ۱۲ مشاهده کرده‌اند. آن‌ها آموزشی همراه با چند رشته کد نیز یافته‌اند که نحوه رفتار نواروظیفه را نشان می‌دهد.

به‌طور پیش‌فرض، داک نواروظیفه روی صفحه اصلی یا زمانی که ویژگی تقسیم صفحه (split-screen) فعال باشد، باز می‌ماند و پس از اینکه اپلیکیشنی را به‌صورت تمام‌صفحه باز کنید، مخفی می‌شود. با نصب این به‌روزرسانی، می‌توانید اپلیکیشنی را از نواروظیفه نگه دارید و بکشید تا هنگام بازشدن در هر دو نیمه صفحه ظاهر شود. علاوه‌براین، می‌توانید با لمس‌کردن و نگه‌داشتن نواروظیفه، آن را فعال یا پنهان کنید. درضمن، نباید امکان اضافه‌کردن اپلیکیشن‌های دلخواه به نواروظیفه را فراموش کرد.

اندروید ۱۲.۱

کد سیستم نیز انیمیشن‌های متحرک بهینه‌شده هنگام بستن و بازکردن صفحه‌نمایش را توصیف می‌کند و تصویری از یک گوشی هوشمند بازنشده را نشان می‌دهد که نواروظیفه در آن مشخص است. نکته جالب این است که در تصویر، دو نمونه جداگانه از مرورگر کروم نشان داده شده است؛ درنتیجه احتمال دارد که در اندروید ۱۲.۱ به‌منظور بهبود حالت مالتی‌تسکینگ از دو نسخه مرورگر در گوشی‌های تاشو پشتیبانی شود.