در دنیا هیچ چیزی کامل نیست. حتی بهترین  کارخانه‌ها نیز محصولاتشان ممکن است مشکلات کوچک یا عمده داشته باشد.  کوچکترین مشکلی در خط تولید یک کارخانه می‌تواند محصولات با مشکلاتی تولید  کند. این مشکلات ممکن است موجب شود محصول به طور کلی کارایی نداشته باشد و  یا اینکه صرفا در حین حفظ عملکرد صرفا کیفیت کافی را نداشته یا کار کردن با  آن مقداری نامطلوب باشد.

این محصولات پس از بررسی توسط خرده‌فروشان و  مشخص‌شدن مشکل به کارخانه برگشت داده می‌شود و به آن Factory Second و یا  Factory Reject می‌گویند. 

اینکه آیا این محصول آنقدر ایراد دارد که  لازم باشد از بین برود و یا بازیافت شود بستگی به سازنده دارد. هر سازنده  برای هر محصول استانداردهای خاصی دارد، بسته به آن استاندارد تشخیص می‌دهد  که آیا این محصول را می‌تواند در رده Second قرار دهد یا خیر. اگر کالایی  را در این رده قرار داد آن را به خرده‌فروشان می‌فروشد. عمده مشتری این  کالاها مغازه‌هایی هستند که دارای تخفیف هستند. 


نکته مهم این است کالای Second در واقع  کالای دست دو نیست. کالای Second استفاده نشده است و بسته به توضیحات شرکت  باید کارایی اصلی محصول را داشته باشد بلکه کیفیت خاصی را ممکن است نداشته  باشد و چون سازنده نمی‌تواند آن را به عنوان  کالای نو با کیفیت کامل عرضه  کند، با تخفیف بسیار بالا عرضه می‌کند.